• Mortal Kombat

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cherry

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★½

  • Breaking News in Yuba County

    ★★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Locked Down

    ★★

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Let Them All Talk

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Shawn Mendes: In Wonder

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • The Craft: Legacy

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Rebecca

    ★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★½

  • Soul

    ★★½

  • Stripped: Los Angeles

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • This Is Paris

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Class Action Park

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • Black Is King

    ★★★½

  • Showbiz Kids

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

    ★★½

  • Athlete A

    ★★★

  • The Rental

    ★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Scoob!

    ★★½

  • Capone

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★½

  • Coachella: 20 Years in the Desert

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ★★

  • The Weeknd: After Hours

  • Holly Slept Over

  • La vita nuova

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★

  • The Call of the Wild

    ★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Fantasy Island

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • Lost Girls

    ★★½

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★

  • The Glorias

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★★