• Lady Bird

    ★★★

  • Diana: In Her Own Words

    ★★★½

  • The Emoji Movie

  • Spider-Man: Homecoming

    ★½

  • Annabelle: Creation

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★½

  • The Beguiled

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Bombshell: The Hedy Lamarr Story

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • Baby Driver

    ★★½

  • Mommy Dead and Dearest

    ★★★★

  • FEUD

  • Beauty and the Beast

  • To the Bone

    ★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Icarus

    ★★★★

  • A Cure for Wellness

    ★★

  • Doctor Strange

    ★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★½

  • Trolls

    ★★★★

  • 13th

    ★★★★

  • Jackie

    ★★★★½

  • Amanda Knox

    ★★★

  • Before the Flood

  • Catfight

    ★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • The Neon Demon

    ★★½

  • The Conjuring 2

    ★★½

  • King Cobra

    ★½

  • Captain America: Civil War

    ★½

  • Julieta

    ★★★

  • The Love Witch

    ★★★½

  • A Bigger Splash

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★★

  • Ant-Man

  • Soaked in Bleach

  • Mustang

    ★★★★

  • Amy

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★

  • Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

    ★★★★

  • Mistress America

    ★★★★

  • Cobain: Montage of Heck

    ★★★

  • The Witch

    ★★★½

  • Annabelle

    ★½

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Kate Bush Story: Running Up That Hill

    ★★★

  • White Bird in a Blizzard

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★½

  • Mommy

    ★★½

  • The Fault in Our Stars

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★½

  • Neighbors

  • What We Do in the Shadows

    ★★★½

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★★★½

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★

  • Frozen

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★

  • Thor: The Dark World

    ½

  • Carrie

    ★★

  • August: Osage County

    ★★★

  • Enemy

    ★½

  • Palo Alto

    ★★★

  • Lovelace

    ★★★

  • IRL

  • Monsters University

  • Stranger by the Lake

    ★½

  • The Bling Ring

    ★★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • Iron Man 3

    ★½