• Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Crush

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • The Hating Game

    ★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Squid Game

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Dune

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • The Woman in the Window

  • 22 vs. Earth

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Moxie

    ★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Prom

    ★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Work It

  • Summerland

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Normal People Confessions