Sort by

Ryne has logged 23 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Burnt

Burnt

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
The Tourist

The Tourist

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
After Earth

After Earth

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Rolling Thunder

Rolling Thunder

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dead Presidents

Dead Presidents

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Son of a Gun

Son of a Gun

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The A-Team

The A-Team

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bangkok Dangerous

Bangkok Dangerous

2008
×
Read the review Edit this entry  
05
Between Worlds

Between Worlds

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kanal

Kanal

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Ghost and the Darkness

The Ghost and the Darkness

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Ashes and Diamonds

Ashes and Diamonds

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Vengeance: A Love Story

Vengeance: A Love Story

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Left Behind

Left Behind

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
02
High Anxiety

High Anxiety

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry