• Luca

    ★★★½

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Underground Railroad

    ★★★★½

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Pretend It's a City

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • On the Rocks

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Still Processing

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • In My Room

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • New York New York

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Road to Roma

    ★★★★

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Rebooted

    ★★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Audio Guide

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • The Truth

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • The Lion King

  • Anima

  • Toy Story 4

    ★★★

  • White Echo

    ★★½

  • The Distance Between Us and the Sky

    ★★★½