RWL_Films has logged 23 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Edit this entry  
18
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★½
Edit this entry  
10
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
Edit this entry  
08
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
04
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Edit this entry