Sort by
  • Dumb Money

    ★★

  • Maestro

  • Jitters

  • Scratch-Off

  • Barbie

    ★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★

  • Asteroid City

    ★★

  • Secondary

    ★★★

  • THE LAST REBEL OF HISTORY

  • The Bride of Chickenstein

  • Silver

  • Keys to the City

  • Formerly Known as D

  • Sally

  • The Villains Code

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★

  • From Introduction to Orson Welles’s Falstaff: Chimes at Midnight

    ★★★

  • Other Urban Lives

    ★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★

  • Air

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★

  • PREP

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Inside

    ★★

  • Creed III

    ★★★★

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★★★

  • You Hurt My Feelings

    ★★★★

  • This Place Rules

    ★★★

  • Babylon

    ★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★

  • She Said

    ★★

  • Black Adam

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • Blonde

  • The Eternal Daughter

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • The Whale

    ½

  • Empire of Light

    ★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★

  • Bones and All

    ★★

  • Women Talking

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★

  • The Red Suitcase

    ★★★

  • National Theatre Live: Prima Facie

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Anything's Possible

  • Spirited Away: Live on Stage

  • The Fire Within: Requiem for Katia and Maurice Krafft

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • Vengeance

    ★★★

  • Le Pupille

  • Showing Up

    ★★★

  • Funny Pages

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★

  • Moonage Daydream

    ★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Corsage

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★

  • Armageddon Time

    ★★★★

  • EO

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★