Sort by

Ryan has logged 69 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
One Piece Film Red

One Piece Film Red

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
One Piece: Stampede

One Piece: Stampede

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
One Piece Film: GOLD

One Piece Film: GOLD

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
One Piece Film: Z

One Piece Film: Z

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
One Piece: Strong World

One Piece: Strong World

2009
×
★★★½
Edit this entry  
24
One Piece: Giant Mecha Soldier of Karakuri Castle

One Piece: Giant Mecha Soldier of Karakuri Castle

2006
×
★★½
Edit this entry  
24
One Piece: Baron Omatsuri and the Secret Island

One Piece: Baron Omatsuri and the Secret Island

2005
×
★★★½
Edit this entry  
24
One Piece: Curse of the Sacred Sword

One Piece: Curse of the Sacred Sword

2004
×
★★½
Edit this entry  
24
One Piece: Dead End Adventure

One Piece: Dead End Adventure

2003
×
★★★
Edit this entry  
23
One Piece: Chopper's Kingdom on the Island of Strange Animals

One Piece: Chopper's Kingdom on the Island of Strange Animals

2002
×
★½
Edit this entry  
23
One Piece: Clockwork Island Adventure

One Piece: Clockwork Island Adventure

2001
×
★★½
Edit this entry  
23
One Piece: The Movie

One Piece: The Movie

2000
×
★★½
Edit this entry  
13
Spacked Out

Spacked Out

2000
×
★★★½
Edit this entry  
04
Shin Ultraman

Shin Ultraman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★★
Edit this entry  
13
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blonde

Blonde

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Freaks

Freaks

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Kikujiro

Kikujiro

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★
Edit this entry  
25
Boiling Point

Boiling Point

1990
×
★★★½
Edit this entry  
17
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Serpico

Serpico

1973
×
★★★½
Edit this entry  
09
Kids Return

Kids Return

1996
×
★★★★
Edit this entry  
06
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Third Gangster

The Third Gangster

1995
×
★★★
Edit this entry  
03
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Edit this entry  
01
Violent Cop

Violent Cop

1989
×
★★★★
Edit this entry  
28
Lady Hunter: Prelude to Murder

Lady Hunter: Prelude to Murder

1991
×
★★★
Edit this entry  
25
The Roundup

The Roundup

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Brother

Brother

2000
×
★★★★
Edit this entry  
27
Men

Men

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Top Gunner: Danger Zone

Top Gunner: Danger Zone

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★
Edit this entry  
03
Eyecatch Junction

Eyecatch Junction

1991
×
★★★
Edit this entry  
01
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Come Back, Africa

Come Back, Africa

1959
×
Edit this entry  
20
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Blade

The Blade

1995
×
★★★★
Edit this entry  
03
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry