Sort by
  • Dune: Part Two

  • Jacqueline Novak: Get on Your Knees

    ★★★★★

  • Bee Yourself

  • Mean Girls

    ★★★½

  • National Theatre at Home: The Effect

    ★★★½

  • The Boys in the Boat

    ★★★½

  • Wonka

    ★★★½

  • The Story Of Our Time: The Making Of Oppenheimer

  • The Marvels

    ★★★½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★½

  • Godzilla Minus One

    ★★★½

  • Five Nights at Freddy's

    ★★

  • The Other Zoey

    ★★★

  • Lessons in Chemistry

    ★★★★½

  • The Fall of the House of Usher

    ★★★★

  • Poison

    ★★★★½

  • The Rat Catcher

    ★★★★

  • The Swan

    ★★★★½

  • No One Will Save You

    ★★★

  • The Creator

    ★★½

  • Love at First Sight

    ★★★

  • A Haunting in Venice

    ★★★½

  • Priscilla

    ★★★★

  • The Killer

    ★★★★

  • Maestro

    ★★★★★

  • Poor Things

    ★★★★½

  • The Royal Hotel

    ★★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Ferrari

    ★★★★★

  • Saltburn

    ★★

  • Ahsoka

    ★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★

  • Haunted Mansion

    ★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • What Feels True

    ★★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Once Upon a Studio

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • May December

    ★★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★½

  • The Little Mermaid

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Peter Pan & Wendy

    ★★★

  • Beau Is Afraid

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Air

    ★★★½

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • A Good Person

    ★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★½

  • The Fabelmans: A Family in Film

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★★

  • 80 for Brady

    ★★★½

  • National Theatre Live: The Crucible

    ★★★★½

  • Rye Lane

    ★★★★

  • You Hurt My Feelings

    ★★★★★

  • Theater Camp

    ★★★★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • Apostles of Cinema

  • Babylon

    ★★★★½

  • Avatar: The Deep Dive - A Special Edition of 20/20

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½