• Spiderhead

    ★★★

  • Lightyear

    ★★

  • Hustle

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Men

    ★★★★

  • The Staircase

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • We Own This City

    ★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • The Bubble

  • Deep Water

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Dropout

    ★★★

  • The Batman

    ★★½

  • Kanye West: DONDA Experience Performance 2 22 22

  • Turning Red

    ★★★

  • The Outfit

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Hannah Ha Ha

  • The American Dream and Other Fairy Tales

  • The Mission

    ★★½

  • Am I Ok?

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • Resurrection

    ★★★½

  • Dual

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★½

  • Sharp Stick

    ★★★½

  • From Water Comes Melon

  • Fresh

    ★½

  • The Tinder Swindler

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★½

  • Don't Look Up

  • The Hating Game

    ★★½

  • Mistletoe Mixup

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Zoey's Extraordinary Christmas

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Sing 2

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★½

  • Planet Dune

    ★★★★★

  • Eternals

    ★½

  • Dopesick

    ★★★★½

  • The Tender Bar

    ★★½

  • 15 Minutes of Shame

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Letter to the New York Film Festival

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

  • Montana Story

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Small Engine Repair

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★★½

  • Belfast

    ★★★★