Sort by

Ryan has logged 330 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Sisters

Sisters

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
Read the review Edit this entry  
26
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Disney Holiday Singalong

The Disney Holiday Singalong

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mass

Mass

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Whale Rider

Whale Rider

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Zoey's Extraordinary Christmas

Zoey's Extraordinary Christmas

2021
×
Edit this entry  
03
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry