Ryan Faber has logged 381 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Commando

Commando

1985
×
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
Read the review Edit this entry  
25
Boyhood

Boyhood

2014
×
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
Read the review Edit this entry  
25
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
Read the review Edit this entry  
24
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Read the review Edit this entry  
23
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Prometheus

Prometheus

2012
×
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
First Reformed

First Reformed

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2019
×
Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
11
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
Edit this entry  
10
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
Read the review Edit this entry  
07
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars

Star Wars

1977
×
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
Edit this entry  
05
Waves

Waves

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
03
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cold War

Cold War

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paranoid Park

Paranoid Park

2007
×
Read the review Edit this entry  
25
The Fall

The Fall

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
Read the review Edit this entry