Sort by

Dan has logged 42 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Passion

Passion

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Apart from Everything

Apart from Everything

2017
×
Edit this entry  
29
The Commuter

The Commuter

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Proud Mary

Proud Mary

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Afternoon Delight

Afternoon Delight

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★
Edit this entry  
23
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
Read the review Edit this entry  
21
The Earrings of Madame de...

The Earrings of Madame de...

1953
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Insider

The Insider

1999
×
Edit this entry  
20
Thief

Thief

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
In the Bedroom

In the Bedroom

2001
×
Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★
Edit this entry  
15
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
Edit this entry  
14
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
Edit this entry  
13
People Like Us

People Like Us

2012
×
Edit this entry  
12
Dangerous Minds

Dangerous Minds

1995
×
Read the review Edit this entry  
12
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★½
Edit this entry  
11
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
Edit this entry  
07
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
Read the review Edit this entry  
03
S.W.A.T.

S.W.A.T.

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
Read the review Edit this entry  
02
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Loveless

Loveless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
Read the review Edit this entry