Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The River Runner

The River Runner

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
14 Peaks: Nothing Is Impossible

14 Peaks: Nothing Is Impossible

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Burning

Burning

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Black Holes: The Edge of All We Know

Black Holes: The Edge of All We Know

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Edit this entry  
01
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
13th

13th

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
22
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
9.79*

9.79*

2012
×
★★½
Edit this entry  
10
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★½
Edit this entry  
10
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
The Scheme

The Scheme

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★½
Edit this entry