• No Time to Die

    ★★★½

  • Jagged

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • Arkansas

    ★★★

  • TFW No GF

    ★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Nest

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • On the Record

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • Noelle

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Lion King

    ★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★