• Jim Gaffigan: Comedy Monster

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Hands that Bind

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Vacation Friends

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Jim Jefferies: Intolerant

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Out

    ★★★★★

  • Scoob!

    ★★½

  • Arkansas

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Rhythm Section

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★½

  • Like a Boss

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Hammer

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★