• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • AGHDRA

    ★★★★½

  • Encanto

  • Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

  • Annette

    ★★★★½

  • F9

    ★★★½

  • The Underground Railroad

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Gaze

  • Zack Snyder's Justice League

  • Allen v. Farrow

  • Framing Britney Spears

  • Nian

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • Passing

  • Faya Dayi

  • Ailey

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • One for the Road

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Pretend It's a City

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Education

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Alex Wheatle

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Small Axe

  • Mank

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Red, White and Blue

  • Mangrove

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • Another Round

  • Nomadland

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • One Night in Miami...

  • In My Room

  • The Human Voice

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • She Dies Tomorrow

  • Black Is King

  • Strasbourg 1518

    ★★★★½