Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ambulance

Ambulance

2022
×
Edit this entry  
17
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Edit this entry  
12
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
Edit this entry  
29
Kanye West: DONDA Experience Performance 2 22 22

Kanye West: DONDA Experience Performance 2 22 22

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
Edit this entry  
27
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
King Richard

King Richard

2021
×
Edit this entry  
23
Bertolucci on Bertolucci

Bertolucci on Bertolucci

2013
×
Edit this entry  
19
Boys Will Be Toys

Boys Will Be Toys

×
Read the review Edit this entry  
19
A Moving Target is Harder to Kill

A Moving Target is Harder to Kill

×
Read the review Edit this entry  
13
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
Edit this entry  
12
Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Kiss

Kiss

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
Edit this entry  
05
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
Edit this entry  
02
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zola

Zola

2020
×
Edit this entry  
19
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Chelsea Girls

Chelsea Girls

1966
×
Edit this entry  
16
Sunset

Sunset

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Encanto

Encanto

2021
×
Edit this entry  
15
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
29
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Edit this entry