Ryan has logged 177 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
AGHDRA

AGHDRA

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
Edit this entry  
05
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Raw

Raw

2016
×
Edit this entry  
13
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Edit this entry  
23
Dracula

Dracula

1931
×
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Edit this entry  
02
Sandow

Sandow

1896
×
Edit this entry  
24
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Butcher

The Butcher

1970
×
Edit this entry  
07
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Anemic Cinema

Anemic Cinema

1926
×
Edit this entry  
24
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Paradox Bullets

Paradox Bullets

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Ms Hillsonga

Ms Hillsonga

2017
×
Edit this entry  
14
COLOR. by Tom Sachs

COLOR. by Tom Sachs

2011
×
Edit this entry  
04
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
BLKNWS

BLKNWS

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
F9

F9

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Apex

Apex

2017
×
★★★★★
Edit this entry