Ryan has logged 26 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Passing

Passing

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Faya Dayi

Faya Dayi

2021
×
Edit this entry  
30
Ailey

Ailey

2021
×
Edit this entry  
30
One for the Road

One for the Road

2021
×
Edit this entry  
30
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Letter

The Letter

1940
×
★★★★
Edit this entry  
28
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Now, Voyager

Now, Voyager

1942
×
★★★½
Edit this entry  
23
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Edit this entry  
21
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
Edit this entry  
21
Jazz on a Summer's Day

Jazz on a Summer's Day

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rainbow Bridge

Rainbow Bridge

1972
×
Read the review Edit this entry  
18
The Endless Summer

The Endless Summer

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Edit this entry  
15
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
Edit this entry  
15
No Direction Home: Bob Dylan

No Direction Home: Bob Dylan

2005
×
Edit this entry  
14
Doctor Zhivago

Doctor Zhivago

1965
×
★★½
Edit this entry  
12
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★★
Edit this entry  
11
While the City Sleeps

While the City Sleeps

1956
×
Edit this entry  
11
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Lessons of Darkness

Lessons of Darkness

1992
×
Edit this entry