Sort by

ryanmovieguy has logged 17 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Frailty

Frailty

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Wrinkles the Clown

Wrinkles the Clown

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Scary Stories

Scary Stories

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Cuties

Cuties

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Drop

The Drop

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry