• The Northman

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • Red Notice

  • Love Hard

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Pray Away

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Finding You

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Cliff Walkers

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Voyagers

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Crime Scene

  • Prisoners of the Ghostland

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★½

  • Audrey

    ★★★½

  • Total Excess: How Carolco Changed Hollywood

    ★★★