Ryan has logged 25 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bedknobs and Broomsticks

Bedknobs and Broomsticks

1971
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blonde Venus

Blonde Venus

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★½
Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Crisis

Crisis

1946
×
★★★
Edit this entry  
25
Shanghai Express

Shanghai Express

1932
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Parent Trap

The Parent Trap

1961
×
★★★½
Edit this entry  
22
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★
Edit this entry  
20
I Love You, Hater

I Love You, Hater

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dishonored

Dishonored

1931
×
★★★
Edit this entry  
15
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
Morocco

Morocco

1930
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bambi

Bambi

1942
×
★★★★
Edit this entry  
01
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Stormy Weather

Stormy Weather

1943
×
★★★★
Edit this entry