• The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Onward

    ★★★

  • The Photograph

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • The Rhythm Section

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Cats

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Harriet

    ★★

  • The Goldfinch

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★½

  • Just Mercy

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

  • The Aeronauts

    ★★

  • Judy

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★½

  • Ma

    ★★½

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • Amy Schumer: Growing

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Jawline

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Luce

    ★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • Toni Morrison: The Pieces I Am

    ★★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★