Sort by

ryan has logged 212 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Whale

The Whale

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Boat

Boat

2007
×
Edit this entry  
24
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Wake

Wake

2022
×
Edit this entry  
16
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ticky Tacky

Ticky Tacky

2014
×
Edit this entry  
02
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Hope

Hope

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
Read prior review Edit this entry  
29
Smile

Smile

2022
×
★½
Edit this entry  
29
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★
Edit this entry  
17
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Midnight Son

Midnight Son

2007
×
Edit this entry  
08
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Edit this entry  
05
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★
Edit this entry  
16
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Edit this entry  
04
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
01
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry