Sort by
  • A Haunting in Venice

    ★★★½

  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★

  • Gran Turismo

    ★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Insidious: The Red Door

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★½

  • Fool's Paradise

  • Book Club: The Next Chapter

    ★★

  • Peter Pan & Wendy

    ★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★½

  • The Pope's Exorcist

    ★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

  • Cora Bora

  • Bottoms

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★

  • 65

    ★★

  • Cocaine Bear

    ★★

  • BlackBerry

    ★★★★

  • 80 for Brady

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Passages

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • Missing

    ★★★

  • Plane

    ★½

  • The Pale Blue Eye

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★½

  • It's a Wonderful Binge

    ★½

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Troll

  • Disney Channel's Theme: A History Mystery

  • Suzume

    ★★★½

  • Falling for Christmas

  • Talk to Me

    ★★★

  • Dreams in the Witch House

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Menu

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★

  • How to Blow Up a Pipeline

  • The Woman King

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★½

  • Bros

    ★★★½

  • The Eternal Daughter

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Lady Chatterley's Lover

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Beast

    ★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★★

  • Skinamarink

    ★★★½

  • They/Them

    ½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★

  • Persuasion

  • The Year Between

  • Lightyear

    ★½