Ryan has logged 23 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fast Five

Fast Five

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Virtuosity

Virtuosity

1995
×
Read the review Edit this entry  
15
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Philomena

Philomena

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Awake

Awake

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
Read the review Edit this entry  
08
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

2010
×
Read the review Edit this entry  
07
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beyond the Valley of the Dolls

Beyond the Valley of the Dolls

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry