RSS feed for Ryan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Sylvia Scarlett

Sylvia Scarlett

1935
×
★★★
Edit this entry  
14
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Stray Dog

Stray Dog

1949
×
★★★½
Edit this entry  
12
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Shame

Shame

1968
×
★★★½
Edit this entry  
07
A Gentle Woman

A Gentle Woman

1969
×
★★★½
Edit this entry  
04
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Van Gogh

Van Gogh

1991
×
★★★★
Edit this entry  
30
Baby Face

Baby Face

1933
×
★★★★
Edit this entry  
29
Sink or Swim

Sink or Swim

1990
×
★★★★
Edit this entry  
29
Hollywood Shuffle

Hollywood Shuffle

1987
×
★★★
Edit this entry  
29
Salesman

Salesman

1969
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★
Edit this entry  
29
Anima

Anima

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
High School

High School

1968
×
★★★½
Edit this entry  
27
An Autumn Afternoon

An Autumn Afternoon

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Sweet Charity

Sweet Charity

1969
×
★★★½
Edit this entry  
21
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★½
Edit this entry  
21
Pola X

Pola X

1999
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★
Edit this entry  
17
Pushover

Pushover

1954
×
★★★½
Edit this entry  
15
Kes

Kes

1969
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Crucified Lovers

The Crucified Lovers

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Wandering Soap Opera

The Wandering Soap Opera

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★
Edit this entry  
04
The Fate of Lee Khan

The Fate of Lee Khan

1973
×
★★★★
Edit this entry  
02
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★½
Edit this entry  
01
Murder by Contract

Murder by Contract

1958
×
★★★★
Edit this entry  
01
Dance, Girl, Dance

Dance, Girl, Dance

1940
×
★★★
Edit this entry  
29
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Uncle Yanco

Uncle Yanco

1967
×
★★★½
Edit this entry  
27
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★★
Edit this entry  
27
Not Reconciled

Not Reconciled

1965
×
★★★
Edit this entry  
24
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Drive a Crooked Road

Drive a Crooked Road

1954
×
★★★½
Edit this entry  
23
Noise

Noise

2006
×
★★
Edit this entry  
20
Merrily We Go to Hell

Merrily We Go to Hell

1932
×
★★★½
Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Legend of the Mountain

Legend of the Mountain

1979
×
★★★★
Edit this entry  
18
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Army of Shadows

Army of Shadows

1969
×
★★★½
Edit this entry  
16
Love Education

Love Education

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Grass

Grass

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
My Name Is Julia Ross

My Name Is Julia Ross

1945
×
★★★½
Edit this entry  
12
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Transit

Transit

2018
×
★★★★
Edit this entry