• The Northman

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Q: Into the Storm

    ★★★★½

  • Gaia

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • In the Earth

    ★★★½

  • Hunter Hunter

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★½

  • Mank

    ★★

  • The Undoing

    ★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Archons

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Sputnik

    ★★★★

  • Boys from County Hell

    ★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★

  • Cursed Films

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Relic

    ★★½

  • Kajillionaire

    ★★½

  • A Christmas Carol

    ★★★½

  • Blood Vessel

    ★★★½

  • The Mortuary Collection

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The King

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Haunt

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Wretched

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Tolkien

    ★★★★½

  • After Midnight

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • The Hole in the Ground

    ★★★★

  • The Sonata

    ★★½

  • The Head Hunter

    ★★★

  • The Wind

    ★★★½

  • Gwen

    ★★★½

  • Behind

    ★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • Prospect

    ★★½

  • Black '47

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Lords of Chaos

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★½

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★