Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Brotherhood of the Wolf

Brotherhood of the Wolf

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
On Any Sunday

On Any Sunday

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Twist of the Wrist II

A Twist of the Wrist II

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Death

Black Death

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Werewolf Women of the S.S.

Werewolf Women of the S.S.

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Road to Dracula

The Road to Dracula

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dracula

Dracula

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fencing

Fencing

1892
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Band of Brothers

Band of Brothers

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
Read the review Edit this entry  
05
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Calibre

Calibre

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Arcana

Arcana

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kill Bill: The Origin of O-Ren

Kill Bill: The Origin of O-Ren

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
American History X

American History X

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry