Sort by

Richard has logged 30 entries for films during October 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Zombie Holocaust

Zombie Holocaust

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Under Siege

Under Siege

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Patriot

The Patriot

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Buddy Holly Story

The Buddy Holly Story

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bachelor Party

Bachelor Party

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Daylight

Daylight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Garden State

Garden State

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla

Godzilla

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry