Sort by

Rybread329 has logged 57 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Straight to Hell

Straight to Hell

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Everywhere at the End of Time

Everywhere at the End of Time

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stardust

Stardust

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
Edit this entry  
27
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★
Edit this entry  
26
Circle

Circle

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
WarGames

WarGames

1983
×
★★★
Edit this entry  
24
Legends of the Hidden Temple

Legends of the Hidden Temple

2016
×
★½
Edit this entry  
23
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Antboy: Revenge of the Red Fury

Antboy: Revenge of the Red Fury

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Antboy

Antboy

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Edit this entry  
16
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crack Dog

Crack Dog

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Edit this entry  
09
Quadrophenia

Quadrophenia

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
06
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry