Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Edit this entry  
27
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Edit this entry  
22
Destry Rides Again

Destry Rides Again

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Keoma

Keoma

1976
×
★★★★
Edit this entry  
16
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Joe Kidd

Joe Kidd

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Long Riders

The Long Riders

1980
×
★★★★
Edit this entry  
02
F9

F9

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★
Edit this entry  
26
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
Last Train from Gun Hill

Last Train from Gun Hill

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Mercenary

The Mercenary

1968
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Stoker

Stoker

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★½
Edit this entry  
09
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ulzana's Raid

Ulzana's Raid

1972
×
★★★★
Edit this entry  
02
Batman: Assault on Arkham

Batman: Assault on Arkham

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Edit this entry  
25
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Courier

The Courier

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry