• Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Cold Pursuit

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Serenity

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • Escape Room

    ★★

  • Vice

    ★★½

  • The Mule

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Instant Family

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • On the Basis of Sex

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • Night School

    ★½

  • Green Book

    ★★½

  • mid90s

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★

  • White Boy Rick

    ★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★½

  • The Man Who Loved Flowers

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Skyscraper

  • Uncle Drew

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Tag

    ★★★

  • Gotti

    ½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Life of the Party

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Overboard

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • Beirut

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Blockers

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Death Wish

    ★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Unsane

    ★★½

  • Love, Simon

    ★★★

  • Red Sparrow

    ★★½

  • I Can Only Imagine

    ★★★

  • The 15:17 to Paris

    ★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Tully

    ★★★