• Tully

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Den of Thieves

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★½

  • 12 Strong

    ★★

  • Crying on Command

    ★★★½

  • The Commuter

    ★★★

  • Longbox Breakup

    ★½

  • Bright

  • The Post

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Flux

    ★★★½

  • Pottersville

    ★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Justice League

  • Coco

    ★★★★½

  • Rising

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Last Flag Flying

    ★★★½

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★½

  • Only the Brave

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • 2048: Nowhere to Run

    ★★★½

  • The Upside

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★½

  • mother!

    ½

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★½

  • Battle of the Sexes

    ★★½

  • Darkest Hour

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★½

  • 2036: Nexus Dawn

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★

  • American Made

    ★★★½

  • Let the Corpses Tan

    ★★★½

  • Detroit

    ★★★½

  • The Emoji Movie

    ★½

  • Amityville: The Awakening

    ½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Wish Upon

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Transformers: The Last Knight

    ★★½

  • Rough Night

    ★½

  • Girls Trip

    ★★★½

  • All Eyez on Me

    ★½

  • The Perfect Soulmate

    ½

  • Cream

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • The Mummy

    ★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

  • Okja

    ★★★

  • The Long Way Down

    ★★★½

  • Deep

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Baywatch

    ★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★