Sort by

Harper has logged 23 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Doomsday

Doomsday

2008
×
Read the review Edit this entry  
25
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Persona

Persona

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Freaks

Freaks

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Performance

Performance

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Volver

Volver

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Secret Garden

The Secret Garden

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Stardust

Stardust

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Underground

Underground

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry