Sort by

Ryan has logged 172 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Absolutely Fabulous: The Movie

Absolutely Fabulous: The Movie

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★½
Edit this entry  
23
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Edit this entry  
17
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Ipcress File

The Ipcress File

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★½
Edit this entry  
30
Hackers

Hackers

1995
×
★★★
Edit this entry  
27
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Predator

The Predator

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★
Edit this entry  
09
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Horse Money

Horse Money

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Casa de Lava

Casa de Lava

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★½
Edit this entry  
31
Apostle

Apostle

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Party

The Party

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Woman at War

Woman at War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godless

Godless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Edit this entry  
23
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★
Read the review Edit this entry