Sort by

ryley has logged 26 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Crush

Crush

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Finding You

Finding You

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Snatchers

Snatchers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Boys and Girls

Boys and Girls

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sex Appeal

Sex Appeal

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Edit this entry  
12
Jimmy Savile: A British Horror Story

Jimmy Savile: A British Horror Story

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The In Between

The In Between

2022
×
★★
Edit this entry  
10
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Bubble

The Bubble

2022
×
★★
Read the review Edit this entry