• They/Them

    ★½

  • Prey

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★½

  • DC League of Super-Pets

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★★

  • Megalomania

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • AEW x NJPW: Forbidden Door

  • Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

    ★★★

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★½

  • The Third Saturday in October

    ★★★½

  • The Leech

    ★★★½

  • A New Day (Brought To You By Horizon Research Systems)

  • Pretty Pickle

  • The Third Saturday in October Part V

    ★★★½

  • The Ones You Didn’t Burn

    ★★½

  • Valentine

  • Spiderhead

    ★★★½

  • Nude Tuesday

    ★★★

  • Don't Make Me Go

    ★★★

  • Hazing

    ★★★

  • Vengeance

    ★★★★

  • Attachment

    ★★★½

  • Body Parts

    ★★★★

  • A Wounded Fawn

    ★★★½

  • American Pain

    ★★★½

  • 88

    ★★★

  • Out of Order

  • Untrapped: The Story of Lil Baby

    ★★★

  • Hidden Letters

    ★★★

  • Four Samosas

    ★★★★

  • The DOC

    ★★★½

  • God's Time

    ★★½

  • The Lost Weekend: A Love Story

    ★★★

  • A Rising Fury

    ★★★

  • Employee of the Month

    ★★★

  • Wild Card

    ★★★

  • Corner Office

    ★★★

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • Wes Schlagenhauf Is Dying

    ★★★★

  • Lynch / Oz

  • Inheritance

  • Pale Ember

  • Life Rendered

  • Butterfly in the Sky

    ★★★★½

  • The Integrity of Joseph Chambers

    ★★★

  • Brave by Eris

  • Heart Valley

  • Rounding

    ★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★★

  • Hustle

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • Sparring Partner

  • Billion Dollar Babies: The True Story Of The Cabbage Patch Kids

    ★★★½

  • Five-O

  • Crimson Ties

  • Inner Wound Real

  • My Dear Boy

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • 7 Minutes in Hell

  • Breathing Happy

    ★★★½