Ryan has logged 37 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Grapes of Death

The Grapes of Death

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Chinese Roulette

Chinese Roulette

1976
×
★★★½
Edit this entry  
27
Woyzeck

Woyzeck

1979
×
★★★
Edit this entry  
27
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★
Edit this entry  
25
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★
Edit this entry  
25
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Legend of Hell House

The Legend of Hell House

1973
×
★★★
Edit this entry  
24
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Amateur

Amateur

1994
×
★★½
Edit this entry  
20
A Short Film About Love

A Short Film About Love

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Paperhouse

Paperhouse

1988
×
★★
Edit this entry  
19
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Short Film About Killing

A Short Film About Killing

1988
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Driver

The Driver

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Himizu

Himizu

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Day the Earth Caught Fire

The Day the Earth Caught Fire

1961
×
★★★½
Edit this entry  
11
Female Prisoner Scorpion: #701's Grudge Song

Female Prisoner Scorpion: #701's Grudge Song

1973
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Great Alligator

The Great Alligator

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Cat in Paris

A Cat in Paris

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Female Prisoner Scorpion: Beast Stable

Female Prisoner Scorpion: Beast Stable

1973
×
★★★½
Edit this entry  
09
Border

Border

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Battle in Heaven

Battle in Heaven

2005
×
★★★
Edit this entry  
07
I'm a Cyborg, But That's OK

I'm a Cyborg, But That's OK

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
See No Evil

See No Evil

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sweet Sixteen

Sweet Sixteen

1983
×
★★½
Edit this entry  
04
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hideous Kinky

Hideous Kinky

1998
×
★★½
Edit this entry  
03
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

1972
×
★★★
Edit this entry