Sort by

Ryrythemovieguy has logged 134 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thunderpants

Thunderpants

2002
×
Read the review Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Edit this entry  
13
Loqueesha

Loqueesha

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Zeroville

Zeroville

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Noelle

Noelle

2019
×
Edit this entry  
18
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
13
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gacy

Gacy

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Predator

Predator

1987
×
★★★½
Edit this entry  
04
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★★
Edit this entry  
03
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Faults

Faults

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
At the Drive-In

At the Drive-In

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jexi

Jexi

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Haunt

Haunt

2019
×
★½
Edit this entry  
26
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Fantasia

Fantasia

1940
×
★½
Edit this entry  
20
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Connie and Carla

Connie and Carla

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry