• Wonder Woman 1984

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Class Action Park

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Long Gone Summer

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★½

  • Trolls World Tour

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Nest

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Be Water

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The King

    ★★★

  • Rodman: For Better or Worse

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★