Ryan has logged 27 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frances

Frances

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sophie's Choice

Sophie's Choice

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tron

Tron

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Loveless

The Loveless

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Klute

Klute

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rabbit Hole

Rabbit Hole

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
American Boy: A Profile of Steven Prince

American Boy: A Profile of Steven Prince

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Birth

Birth

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry