Sort by

davan 🍓 has logged 147 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
After We Collided

After We Collided

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
What Happened, Miss Simone?

What Happened, Miss Simone?

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Work It

Work It

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
Edit this entry  
27
Children of Men

Children of Men

2006
×
Edit this entry  
15
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
Read the review Edit this entry  
08
RBG

RBG

2018
×
Edit this entry  
06
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★½
Edit this entry  
05
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Edit this entry  
01
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crash

Crash

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
27
M

M

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Brazil

Brazil

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mulan

Mulan

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Duellists

The Duellists

1977
×
★★★
Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mädchen in Uniform

Mädchen in Uniform

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Breathless

Breathless

1960
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Tinker Bell

Tinker Bell

2008
×
Edit this entry  
30
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Orlando

Orlando

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Get Out

Get Out

2017
×
Read the review Edit this entry