Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • The Text of Light

  The Text of Light

  ★★★★★

  این فیلم اونقدر قلبمو چیز کرد که بعد از گذشت ده دقیقه ازش می‌تونستم متوقفش کنم و تا روزها بی‌نیاز از فیلم دیدن باشم (همونطور که چند روز اخیر رو با چشم‌های قرض‌گرفته از فیلم‌های قبلی استن برکج می‌گذروندم). خیلی عجیبه! همه‌چی داره! از صرفن نور و تاریکی و رنگ‌ها بگیر تا مناظر و اشیا و مریم و موج بزرگ کاناگاوا

 • In Memory of the Day Passed By

  In Memory of the Day Passed By

  ★★★★½

  چند روز پیش با یه رضای دیگه تو خیابونی راه می‌رفتم، پرسید تو خودت بخوای فیلم بسازی چی می‌سازی؟ :) جوابم خیلی شبیه به این فیلم بود!

  بطور مثال: فیلمساز اگر سوژه مشخصی تو فیلمش داشته باشه، موقع فیلم گرفتن از خیابون میزانسنی رو برنمی‌گزینه که طبق قواعد معمول اجزای تصویر چشم ما رو به سمت اون سوژه و شخصیت هدایت کنن، بلکه به شیوه‌ایه که هم ممکنه ما متوجه اون شخصیت بشیم و هم ممکنه متوجه‌ش نشیم. که البته این تمهید راه رو باز می‌کنه برای کات زدن به ماشین حمل زباله‌ای در اون خیابون و سپس محل دفع زباله‌ و زباله‌گردها...

Popular reviews

More
 • The House

  The House

  ★★★★½

  بارتاس، بی پروا و محدودیت، به آرومی و در سکوت، توی راهرو ها حرکت می‌کنه و به اتاق‌هایی متعلق به گذشته یا آینده میره و با میزانسن و استفاده از بدن‌ها و فیگورها و نور و تاریکی و نماهای نزدیک از چهره‌ها و نماهای دور بیرونی، در نهایت آرامش چنین سورئالی دلنشین خلق می‌کنه که تکه‌های به‌ ظاهر دور افتاده‌ی فیلمش رو با نخ زمان به همدیگه می‌دوزه.

  فکر نمی‌کردم دیگه بعد از "راهرو" بتونم همچین اثر سطح بالایی از…

 • It May Be That Beauty Has Strengthened Our Resolve - Masao Adachi

  It May Be That Beauty Has Strengthened Our Resolve - Masao Adachi

  ★★★★

  «باد سرد شمالی
  درختان با برگ‌های پلاسیده‌ی فروریخته
  سطح آب
  و همچنین کوهستان
  یخ بسته‌اند.
  آرزوهای به کام نارسیده
  خنیاگرانی که برای عالم سوگواری می‌کنند.
  جیرجیرک.»

  نغمه‌ای که پیرمرد ژاپنی با صدای خسته و آرومش می‌خونه. ماسائو آداچی، فیلمسازی که بین هنر و سیاست، هنر و مبارزه، هنر و انقلاب تفاوتی قائل نشد.