• Merapi

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Dissection

  • French Water

    ½

  • Introduction

    ★★★

  • earthearthearth

    ★★★½

  • Printtemps

    ★★★★½

  • October Rumbles

    ★★★

  • Navozande, the Musician

    ★½

  • Nomadland

    ★½

  • La Lumière, la lumière

  • Liminal

    ★★★

  • The Bare Life

    ★★½

  • Before the collapse of Mont Blanc

    ★½

  • France Against the Robots

    ★★½

  • Days

    ★★★

  • The Father

    ★★★

  • In the Dusk

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★½

  • The Scream

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★

  • The Platform

    ★★½

  • About Endlessness

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Andrey Tarkovsky. A Cinema Prayer

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★

  • Vitalina Varela

    ★★★★

  • Above the Rain

    ½

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • A Hidden Life

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Lux Æterna

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Numbness

  • Calendario de lluvias

    ★★★★

  • I Was at Home, But...

    ★★★

  • Suddenly a Tree

    ½

  • Midday Event: Trace of Blood

    ★★

  • When the Moon Was Full

    ★½

  • Just 6.5

    ★★

  • The Warden

    ★★★

  • Queen of Hearts

  • The Farewell

    ★½

  • [ UNUM ]

    ½

  • Chinese Portrait

    ★½

  • 1986 Summer

    ★★½

  • Blue

    ★★★★

  • Our Time

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Roi Soleil

    ★★★★

  • Centipede

    ½

  • Or / Our (Budapest)

    ★★½

  • Burning

    ★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • The Image Book

    ★★★★½

  • Or / Or (Hawick)

    ★★

  • Altiplano

    ★★★

  • Reza

    ★½

  • Lottery

    ½

  • Pig

  • Damascus Time

  • Bomb: A Love Story

  • Confiscation

    ½

  • Sheeple

  • The Lost Strait

  • Oxidan

    ½

  • 3 Dreams of Horses

    ★★½

  • The Readhead

    ★★★