Sort by

rznlz has logged 147 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Pina

Pina

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★
Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
Read the review Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Caravaggio

Caravaggio

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Zero Theorem

The Zero Theorem

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Blade

Blade

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
M

M

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Au Hasard Balthazar

Au Hasard Balthazar

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hockney

Hockney

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Perfect Getaway

A Perfect Getaway

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Psycho

Psycho

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry