Chase has logged 24 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Edit this entry