RSS feed for Sofia

Sofia has logged 38 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Cities of Last Things

Cities of Last Things

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Edit this entry  
30
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Variações

Variações

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Less than Zero

Less than Zero

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Anima

Anima

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
In the Darkness of the Night

In the Darkness of the Night

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Edit this entry  
22
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Love

Love

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Wilde

Wilde

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry