Simon has logged 20 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Chicago Corner

Chicago Corner

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Roswell

Roswell

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
And Then There Were None

And Then There Were None

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wendigo

Wendigo

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hunted

Hunted

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Crazy Thunder Road

Crazy Thunder Road

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Braindead

Braindead

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pressure Point

Pressure Point

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Reckoning

The Reckoning

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
The Call

The Call

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Group Marriage

Group Marriage

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Evil Cat

Evil Cat

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Education

Education

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Play Misty for Me

Play Misty for Me

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry